Úvodní strana Seznam blogů Blogeři VIP blogy Registrovat se a založit nový blog

Jak mě vybrali

Tak tohle už je jasné, vybrali mě. Později jsem se dozvěděla, že bylo podáno cca 900 žádostí učitelů z mnoha států. Bylo vybráno cca 180 učitelů (na dva turnusy, vždy po týdnu). Z Čech jsme byli dva – já a jeden pan učitel. Co se dělo potom? 

Nejprve jsem svoji účast musela potvrdit – dlouho nebyl znám termín konání. Pak jsem si musela zařídit ESTA (elektronické vízum pro cestování do USA), pojištení a vyplnit osobní údaje na různých formulářích zaslaných pracovníkem Space campu.

Nejsložitější pro mě bylo vybrat si letenku – dostala jsem odkaz na agenturu, která se o rezervaci letenek starala, tam jsem si musela vytvořit účet a pak si vybrat let. Nabídka letů se neustále měnila. Byl určen cenový limit, ale hned z úvodní obrazovky nebylo jasné, zda ten a ten let vyhovuje tomuto kritériu, takže se mi několikrát stalo, že až po vyplnění několika údajů se objevil červený praporek a tento let jsme si vybrat nemohla. 

Pak nastal den D a já nasedala do letadla …

 


    hodnotil 1 uživatel

4 komentáře k příspěvku

 1. avatar

  Ačkoli jsem zvědavá na pokračování, nešlo by to napsat do jednoho příspěvku?

 2. avatar

  Myslela jsem, že by tohle vzpomínání mohlo někomu posloužit jako návod, jak postupovat, pokud by se taky chtěl zúčastnit. Pak je asi lepší to takhle rozčlenit, lépe si najde informace, které potřebuje a nebude se muset probírat celými mými zápisky ...

 3. avatar

  Mně vyhovuje text po kouskách. :-)
  Zajímalo by mě, podle jakých kritérií učitele vybírali. A hlavně obdivuji Tvoji odvahu. Když jsem poprvé četla zmínky, že tam letíš, neveřila jsem tomu, co čtu.

 4. avatar

  Bohužel o tom, jak uchazeče vybírali, nevím nic.

Přidejte komentář

Abyste mohli komentovat příspěvky, musíte být přihlášení.